Bezpieczne wakacje – organizacja i opieka na obozie - Perfect English
Szkoła Językowa w Nowym Sączu Perfect English Angielski dla dzieci, kursy językowe, szkolenia dla firm, nauka angielskiego

Bezpieczne wakacje – organizacja i opieka na obozie

Bezpieczeństwo – to jedno z najważniejszych kryteriów, które każdy rodzic bierze pod uwagę wysyłając dziecko na zorganizowany wyjazd wakacyjny – obóz czy kolonię. To zrozumiałe ponieważ dotyczy to naszych dzieci.

Bezpieczne wakacje – o czym musisz pamiętać

Nikt nie chce żeby zaplanowany wypoczynek okazał się w rzeczywistości koszmarem. Decydując się na wysłanie dziecka na obóz lub kolonię, musisz koniecznie zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy:

 1. Kto jest organizatorem?
  Zadaj sobie trud i sprawdź jakie ma doświadczenie, czy jest to instytucja która np działa od miesiąca – czy od wielu lat. Poszukaj opinii w internecie i wśród znajomych.
 2. Czy organizator posiada wymagana prawem uprawnienia do organizowania dzieciom wypoczynku?
  Trzeba pamiętać że organizator musi mieć aktualny wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki przy Marszałku Województwa oraz wymaganą gwarancje bankową lub ubezpieczenie.
 3. Czy kadra która będzie sie zajmowała opieką nad dziećmi posiada odpowiednie doświadczenie i uprawnienia?
  Zdarza się bowiem, że na kolonii czy obozie funkcję opiekunów pełnią np studenci lub osoby nie mające żadnego doświadczenia. Zapytaj o kierownika kolonii – taka osoba musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, inne niż zwykły wychowawca kolonijny.
 4. Czy na obozie lub kolonii będzie opieka medyczna?
  Zapytaj czy w ośrodku jest wykwalifikowana osoba, która zadba o zdrowie dzieci na wypadek np. jakiegoś skaleczenia. Powinna to być pielęgniarka lub lekarz.
 5. Jak wygląda transport na miejsce obozu lub kolonii? Jakim autokarem jadą dzieci?
  Nie zapominajmy również o bezpiecznym dotarciu na miejsce wypoczynku. Przypomnijmy organizatorowi, żeby przed wyjazdem Policja sprawdziła stan autobusu i trzeźwość kierowcy.

Sprawdź to, zanim wyślesz dziecko na obóz czy kolonię

Decyzję o wyborze obozu czy kolonii dla dziecka podejmuj świadomie. Nie miej żadnych skrupułów aby wypytać o każdy szczegół takiego wyjazdu. Niech wakacje będą dla naszych pociech bezpiecznym wypoczynkiem!

Nasze zezwolenia na organizowanie wypoczynku:

[nggallery id=43]

Zobacz naszą ofertę wyjazdu na obóz językowy dla dzieci i młodzieży

.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *