Szkolenia dofinansowane – najczęściej zadawane pytania. - Perfect English
Szkoła Językowa w Nowym Sączu Perfect English Angielski dla dzieci, kursy językowe, szkolenia dla firm, nauka angielskiego

Szkolenia dofinansowane – najczęściej zadawane pytania.

Każdy projekt ma swoje wymagania ogólne, które określają kto może skorzystać z dofinansowania. Dotyczą one całego projektu i są wymienione na dedykowanej stronie. Oprócz kryteriów dostępowych, które trzeba bezwzględnie spełnić jesteśmy zobowiązani kierować się szczegółowymi wytycznymi co do podziału na wskaźniki dodatkowe. Przykładowo projekt może przewidywać, że tylko 30% osób może mieć wykształcenie wyższe i jeśli taka ilość zostanie osiągnięta, to nie będzie nam już więcej wolno rekrutować osób z takim poziomem wykształcenia pomimo, że ogólne wytyczne nie zabraniają dostępu do projektu. Dlatego też na naszych reklamach zawsze pojawiają się informacje kogo konkretnie możemy w danej chwili przyjąć.

Wszystkie projekty ze środków UE muszą być wpisane do odpowiedniego rejestru rządowego dostępnego na stronie mapadotacji.gov.pl. Pod każdą naszą reklamą znajdziecie nazwę projektu, a sama grafika będzie opatrzona logo UE. Kopiując podaną nazwę projektu i wklejając ją w wyszukiwarkę na stronie mapadotacji.gov.pl możecie sprawdzić czy projekt istniej, kto jest jego organizatorem i dla kogo jest przeznaczony. W razie dalszych wątpliwości należy zadzwonić pod numer telefonu organizacji wykazanej w rejestrze i po prostu potwierdzić czy reklama, która się wyświetla jest realizowana przez ten podmiot lub przez jego podwykonawcę.

Aby się zapisać należy skorzystać z formularza na stronie projektu lub z formularza dołączanego do wyświetlanej reklamy – w zależności od platformy jest on ukryty pod przyciskiem więcej informacji lub skorzystaj z oferty.

Lista projektów jest dostępna na stronie:
https://www.perfectenglish.pl/projekty-unijne/

Najpierw weryfikujemy czy zgłoszenie spełnia warunki dostępowe. Jeśli nie, to jest z automatu odrzucane. W przypadku pozytywnej weryfikacji każda osoba zgłaszająca się otrzymuje punkty przyznawane za spełnienie dodatkowych warunków, takich jak wiek 50+, wykształcenie max. średnie czy orzeczenie o niepełnosprawności (dla każdego z projektów dobór kryteriów jest inny). Zgłoszenia z największą liczbą punktów są traktowane priorytetowo, reszta jest zapisywana na liście wg. kolejności zgłoszenia. Wraz z postępem w uruchamianiu kolejnych grup dzwonimy do kolejnych osób z listy, proponujemy dołączenie do konkretnego szkolenia i prosimy o odesłanie dodatkowych dokumentów.

Z kandydatami kontaktujemy się wraz z uruchamianiem kolejnych grup, co dzieje się cyklicznie. W zależności od ilości otrzymanych na etapie rekrutacji punktów może to nastąpić od kilku dni do kilku tygodni od zgłoszenia. Do osób niespełniających warunków nie dzwonimy w ogóle. Takie zgłoszenia są z automatu odrzucane.

Nasz dział rekrutacji pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Archiwizujemy je na potrzeby kontroli. Takie zgłoszenia nie są nigdy wykorzystywane do działań komercyjnych czy marketingowych.

Jeśli projekt jest realizowany bezpośrednio przez Perfect English, to wystarczy odwiedzić stronę: https://www.perfectenglish.pl/projekty-unijne/ , a następnie wyszukać z listy interesujący nas projekt. W przypadku podwykonawstwa (realizacja rekrutacji i szkoleń na zlecenie innego podmiotu) wszystkie informacje znajdziecie na stronie firmy będącej liderem projektu.

W większości przypadków jest to 100%, co oznacza, że kurs jest bezpłatny. W niektórych wypadkach procent dofinansowania może być jednak niższy – zależy to od projektu. Np. w przypadku Kierunku Kariera dofinansowanie wynosi 85%. O tym jaki jest procent dofinansowania można się dowiedzieć z treści reklamy na FB/IG/Messangerze/Google/w sieci audience oraz na stronie projektu.

Należy wziąć udział w 80% szkolenia i przystąpić do egzaminu zewnętrznego (jest on bezpłatny).

Zazwyczaj szkolenia odbywają się w formie wideokonferencji na Zoomie – forma online.

Aktualny harmonogram jest zawsze dostępny na stronie projektu.

No Comments