Tajemnica zielonej koniczynki – Dzień Św. Patryka - Perfect English
Szkoła Językowa w Nowym Sączu Perfect English Angielski dla dzieci, kursy językowe, szkolenia dla firm, nauka angielskiego

Tajemnica zielonej koniczynki – Dzień Św. Patryka

Maewyn Succat to historyczna postać, która żyła na przełomie IV i V wieku, i odegrała wielką rolę w szerzeniu chrześcijaństwa w Irlandii. Mimo, że Maewyn był z pochodzenia galijczykiem, swoją służbę kapłańską poświęcił Zielonej Wyspie. Gdzie przybył już jako duchowny o imieniu Patryk. Jego misją byłą ewangelizacji irlandzkiej ludności.

Działalność księdza Patryka budziła zainteresowanie, a wokół jego postaci szybko zaczęły tworzyć się legendy. Jedna z nich głosiła, że duchowny wskrzesił 30 mężczyzn, inna, że  dzięki jego modlitwie, na statku głodujących żeglarzy pojawiło się stado świń.

Święty nawracał mieszkańców Irlandii na chrześcijaństwo przy pomocy trójlistnej koniczyny 🙂 Wiele źródeł podaje, że używał tej rośliny, by wytłumaczyć istotę Trójcy Świętej.

Koniczyna ta stała się symbolem późniejszego święta, które obchodzone jest przez Irlandczyków 17 marca. Co roku, w tym dniu składany jest hołd Św. Patrykowi, patronowi Irlandii 🙂 I jak przystało na jedno z najważniejszych świąt, obchodzone jest wyjątkowo hucznie. Zielony kolor i tłumne parady to nieodłączne elementy Dnia Świętego Patryka, który w tym roku przypada na niedzielę. Można więc zaplanować city break w Dublinie i wziąć udział w tym wyjątkowym dniu 😀

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *