Szkoła Językowa w Nowym Sączu Perfect English Angielski dla dzieci, kursy językowe, szkolenia dla firm, nauka angielskiego

Game Time, czyli jak zapewnić dziecku rozrywkę w wakacje

11 czerwca, 2020

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami zmuszając do zrewidowania planów na najbliższą przyszłość. Jest to szczególnie trudne w przypadku dzieci, które często nie są w stanie zrozumieć, dlaczego nagle nie mogą się spotykać z rówieśnikami i wspólnie z nimi bawić. Te starsze co prawda wiedzą, że wszystkie te z pozoru dziwne zasady wymyślone przez dorosłych obowiązują ze względów bezpieczeństwa, ale to i tak niewiele zmienia. Większość dzieci nigdy przecież żadnego koronawirusa nie widziała, podobnie jak osoby nim zarażonej, a co za tym idzie z ich punktu widzenia obostrzenia są niepotrzebne.

Tradycyjne wakacje? Zapomnij…

Co gorsza, o ile w roku szkolnym większość naszych pociech miała jednak co robić, czy to chodząc do przedszkola, czy to ucząc się w trybie online, tak w wakacje brakuje im po prostu zajęć. A jak wiadomo nuda to najgorszy wróg rodziców, którzy muszą w jakiś sposób rozładować ten nadmiar energii. Przed COVIDem można było zaproponować dziecku kolonię, obóz lub inny rodzaj wypoczynku, ale obecnie większość z tych atrakcji jest po prostu niedostępna. Trzeba więc to jakoś skompensować, a niestety urlop nie jest z gumy i zazwyczaj te kilka wolnych dni to za mało, by bez reszty poświęcić się organizacji wakacji.

Co w zamian?

Naturalnie najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie tego węzła gordyjskiego jest ucieczka w cyfrowy świat multimediów, czyli gier, filmów i seriali. Niestety wiele z nich jest niedostosowana do poziomu i wieku odbiorców, o czym zapracowani rodzice często po prostu nie wiedzą. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych odbiorców, którzy powinni chłonąć przede wszystkim wartościowe treści, rozwijające ich umiejętności i pasje. Dla większości rodziców jest to nie lada wyzwanie i dlatego w Perfect English postanowiliśmy wyjść im naprzeciw z gotowym rozwiązaniem.

Game on!

Specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 8-11 lat przygotowaliśmy zestaw grupowych zabaw językowych o nazwie Game Time. Cała zabawa odbywa się za pomocą Zooma, więc dziecko nie musi wychodzić z domu, a same gry są zbudowane w taki sposób by przy okazji zabawy dziecko mogło nauczyć się nowych słówek i zwrotów gramatycznych nie odczuwając tego, że się czegoś nowego uczy. Angielski jest przez nie pochłaniany przy tzw. okazji, dzięki czemu nauka jest jeszcze skuteczniejsza. Wszystkie aktywności prowadzone w ramach Game Time są organizowane i monitorowane przez doświadczoną kadrę przeszkoloną w kontakcie z tą grupą wiekową, dzięki czemu rodzic ma gwarancję, że jego dziecko spędza wolny czas w miłej i co ważne bezpiecznej atmosferze. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszej stronie poświęconej projektowi Game Time!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content