Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami zmuszając do zrewidowania planów na najbliższą przyszłość. Jest to szczególnie trudne w przypadku dzieci, które często nie są w stanie zrozumieć, dlaczego nagle nie mogą się spotykać z rówieśnikami i wspólnie z nimi bawić. Te starsze co prawda wiedzą, że wszystkie te z pozoru dziwne zasady wymyślone przez dorosłych obowiązują ze względów bezpieczeństwa, ale to i tak niewiele zmienia. Większość dzieci nigdy przecież żadnego koronawirusa nie widziała, podobnie jak osoby nim zarażonej, a co za tym idzie z ich punktu widzenia obostrzenia są niepotrzebne.
Tradycyjne wakacje? Zapomnij…
Co gorsza, o ile w roku szkolnym większość naszych pociech miała jednak co robić, czy to chodząc do przedszkola, czy to ucząc się w trybie online, tak w wakacje brakuje im po prostu zajęć. A jak wiadomo nuda to najgorszy wróg rodziców, którzy muszą w jakiś sposób rozładować ten nadmiar energii. Przed COVIDem można było zaproponować dziecku kolonię, obóz lub inny rodzaj wypoczynku, ale obecnie większość z tych atrakcji jest po prostu niedostępna. Trzeba więc to jakoś skompensować, a niestety urlop nie jest z gumy i zazwyczaj te kilka wolnych dni to za mało, by bez reszty poświęcić się organizacji wakacji.
Co w zamian?
Naturalnie najłatwiejszym sposobem na rozwiązanie tego węzła gordyjskiego jest ucieczka w cyfrowy świat multimediów, czyli gier, filmów i seriali. Niestety wiele z nich jest niedostosowana do poziomu i wieku odbiorców, o czym zapracowani rodzice często po prostu nie wiedzą. Jest to szczególnie istotne w przypadku młodszych odbiorców, którzy powinni chłonąć przede wszystkim wartościowe treści, rozwijające ich umiejętności i pasje. Dla większości rodziców jest to nie lada wyzwanie i dlatego w Perfect English postanowiliśmy wyjść im naprzeciw z gotowym rozwiązaniem.
Game on!
Specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 8-11 lat przygotowaliśmy zestaw grupowych zabaw językowych o nazwie Game Time. Cała zabawa odbywa się za pomocą Zooma, więc dziecko nie musi wychodzić z domu, a same gry są zbudowane w taki sposób by przy okazji zabawy dziecko mogło nauczyć się nowych słówek i zwrotów gramatycznych nie odczuwając tego, że się czegoś nowego uczy. Angielski jest przez nie pochłaniany przy tzw. okazji, dzięki czemu nauka jest jeszcze skuteczniejsza. Wszystkie aktywności prowadzone w ramach Game Time są organizowane i monitorowane przez doświadczoną kadrę przeszkoloną w kontakcie z tą grupą wiekową, dzięki czemu rodzic ma gwarancję, że jego dziecko spędza wolny czas w miłej i co ważne bezpiecznej atmosferze. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na naszej stronie poświęconej projektowi Game Time!
No Comments